…

DetStudio 2.0 – představení nové verze (díl 2.)

V předchozím díle našeho miniseriálu o připravované verzi DetStudio 2.0 jsme vám představili několik zajímavých novinek. Podívejme se na další vychytávky.

Nové možnosti má také zadávání inicializačních hodnot. Programátory PseDet jistě potěší propracovanější možnosti zadávání inicializačních hodnot pro časové plány a blok Interpol. Pro programátory Esidet to však jistě není žádná novinka – proto jsme implementovali do EsiDet možnost zadání inicializačních hodnot již při definici proměnných, stejně jako tomu bylo v PseDet. Věříme, že vás tato novinka potěší a opět zvýší komfort práce s prostředím DetStudio.

Novinkou jsou v EsiDet také moduly, prostřednictvím kterých lze definovat svátky a prázdniny. Programátor nemusí řešit žádné matice jako v PseDet, natož tak hexadecimální kódy apod.

V DetStudio 2.0 stačí otevřít parametrizaci požadovaného bloku a v přehledné tabulce nadefinovat svátky či prázdniny. V obou případech je pak možné definici exportovat a importovat v jiném projektu.

Na obrazovkách lze pro editaci využít přehlednou tabulku s možností konfigurace jak barev, tak rozměru sloupců či použitého fontu.

Při programování v EsiDet lze již (stejně jako v PseDet) využívat také různé druhy procesů. Navíc však přinášíme možnost volby tří priorit u procesů typu „Normal“. Velmi jednoduchým způsobem lze pak zvolit pořadí vykonávání procesů. Interrupt procesy lze na jeden vstup nadefinovat dva. U každého lze vybrat, zda má reagovat na náběžnou nebo na sestupnou hranu.
Při vkládání objektů do procesu lze využít okno, které navíc nabízí možnost vložení několika stejných bloků nebo několika různých bloků najednou. Novinkou je také filtrování bloků dle zadaného jména.

Proměnné, aliasy a bloky lze používat např. pouze lokálně. Pro programátora to znamená naprogramování části technologie pouze jedenkrát a následné rozkopírování tolikrát, kolikrát je potřeba. To vše bez nutnosti definice nových proměnných, aliasů či bloků! Po naprogramování topné větve nebo vzduchotechniky do jednoho procesu tak velmi snadno (a během pár vteřin) vytvoříte topnou větev či vzduchotechniku druhou!

Nový způsob programování EsiDet je navíc koncipován tak, aby programátor proměnné a aliasy téměř nepotřeboval.

Přečtěte si další díl seriálu o novinkách v prostředí DetStudio 2.0