…

AMR-OP87/V – náhrada za AMR-OP87

V těchto dnech končí dodávky oblíbeného řídicího operátorského panelu AMR-OP87. Místo něj nyní dostávají první zákazníci ekvivalentní náhradu AMR-OP87/V, která s sebou přináší nespočet vylepšení a uživatelských výhod. Které to jsou?

1. Jednoduchý design čelního panelu

Čelní panel AMR-OP87/V je velmi minimalistický, bez loga, grafických prvků a signalizační LED. Na první pohled zaujme absence montážních otvorů, protože „V-čko“ se do dveří rozvaděče instaluje odlišným způsobem, viz dále. S předchozí verzí je zcela shodný 7″ displeji s rozlišením 800 × 480 bodů. Vnější rozměr panelu (rámeček) je nepatrně menší na šířku (o 2 mm). V případě výměny staršího provedení, např. z důvodu servisu, však bez problémů překryje montážní otvory ve dveřích rozvaděče.

2. Snadné připojení kabeláže

Podíváme-li se na obě provedení zezadu, je zřejmé, že novinka je lépe přizpůsobena pro připojování komunikačních a napájecích kabelů. Všechny konektory jsou nově směřovány dozadu a ne na spodní stranu, kde bránily snadné montáži panelu a připojování.

3. Montáž

AMR-OP87/V lze namontovat do montážního výřezu, který je zcela shodný s výřezem svého předchůdce. Tím je zajištěna bezproblémová výměna staršího provedení za nový (např. v případě zničení nebo neopravitelné poruchy). Odlišný je však způsob samotné montáže panelu. U původního řešení se používaly montážní díry v rámečku panelu. Montáž do dveří rozvaděče se provedla pomocí 4 šroubů s matkami. „V-čko“ se upevňuje pomocí stahovacích spon s aretačním šroubem, podobně, jako menší varianta AMR-OP83. Tyto spony jsou součástí balení a lze je pořídit i samostatně jako náhradní montážní sada.

4. Komunikační variabilita

Původní provedení AMR-OP87 mělo k dispozici Ethernet a dvě sériová rozhraní RS485 (jedno s galvanickým oddělením, druhé bez). Ethernet a jedno rozhraní RS485 bez galvanického oddělení najdete rovněž i u AMR-OP87/V. Druhé sériové rozhraní si však uživatel může doplnit sám podle potřeby, a to dokonce kdykoliv v budoucnu u zařízení, které je již v provozu. Panel totiž obsahuje slot pro zásuvné komunikační moduly řady EM-xx. Po sejmutí zadního krytu a zasunutím modulu do příslušného slotu lze snadno rozšířit zařízení o další rozhraní typu RS232, RS485 s galvanickým oddělením, M-Bus nebo CAN.

5. GSM komunikace

Starší provedení AMR-OP87 disponovalo ve verzi AMR-OP87/G modemem GSM. Uživatel však musel dopředu vědět, že ve své aplikaci bude chtít tento způsob komunikace (SMS, data) využít a objednat „G-čkovou“ variantu. „V-čko“ rovněž podporuje GSM modemové připojení, modem lze ale připojit kdykoliv a zvládne to uživatel sám. Způsob je podobný jako u doplňování dalších komunikačních rozhraní. Po sejmutí zadního krytu se do příslušného slotu zasune modul s GSM modemem s obchodním označením EMW-GSM. Otvorem v zadním krytu se protáhne externí anténa modemu pro zajištění dostatečně silného signálu. Přesný popis postupu najdete v návodu na obsluhu operátorského panelu.

6. Programování

A závěrem opět dobrá zpráva. Programování AMR-OP87/V je zcela stejné jako programování jeho předchůdce. Pokud máte již hotový projekt pro AMR-OP87, postačí ve vývojovém prostředí DetStudio změnit typ stanice na AMR-OP87/V, aplikaci bez nutnosti jakýchkoliv změn vygenerovat, a máte hotovo.

 

Jestliže vám při potvrzení vaší objednávky na operátorský panel v naší expedici potvrdí novou variantu pod označením AMR-OP87/V, je vše v pořádku a vy už víte, že máte k dispozici novější řídicí operátorský panel s mnoha vylepšeními a výhodami. Pokud si přesto nebudete jisti v některých detailech, neváhejte se obrátit na naše obchodně-technické zástupce anebo přímo na technickou podporu.